Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου 2017

Τρίτη συνεχόμενη ήττα του Κολοσσού…

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για τον Κολοσσό στο πρωτάθλημα την Basket League! Αυτή την φορά ηττήθηκε το Σάββατο από τον ΠΑΟΚ στην Θεσσαλονίκη με σκορ 70-56 στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής.
Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες του Άρη Λυκογιάννη τα πήγαν αρκετά καλά με το σκορ να είναι 29-28 υπέρ του «Δικεφάλου», όταν το σκορ του πρώτου δεκαλέπτου ήταν 13-14.
Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Κολοσσός ήταν άστοχος με αποτέλεσμα ο αντίπαλος να ξεφύγει στο σκορ ακόμη και στο +13. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η εικόνα της ομάδας της Ρόδου δεν βελτιώθηκε για να ηττηθεί με 70-56.
Τα δεκάλεπτα: 13-14, 29-28, 53-43, 70-56
ΠΑΟΚ (Παπαθεοδώρου): Μαργαρίτης 12 (1), Κατσίβελης 8, Γκος 12 (2), Τζόουνς 1, Κλάσεν 2, Χρυσικόπουλος 4, Κρουμπάλι 8, Καρράς, Τσόχλας 5 (1), Ζάρας 10 (2), Χαραλαμπόπουλος 4, Τρις 4.
Κολοσσός H Hotels (Λυκογιάννης): Γκρίφιν 20 (2), Χάρις, Σχίζας 6, Σταμάτης 1, Ράιτ 5, Τζόουνς 6, Γεωργαλλής 8 (2), Μπρέι 6, Παπαδάκης, Τσαλμπούρης 4.
Στο τέλος του αγώνα ο προποντής του Κολοσσού Άρης Λυκογιάννης, δήλωσε: «Συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ για τη δίκαιη νίκη. Είχαμε δυο πρόσωπα. Θεωρώ αδικαιολόγητη τη μεταμόρφωση του δεύτερου ημιχρόνου. Δεχθήκαμε 29 πόντους στο πρώτο ημίχρονο και 24 στην τρίτη περίοδο. Αυτό λέει πολλά. Η διαφορά στα ριμπάουντ ήταν πολύ μεγάλη. Το ριμπάουντ δείχνει θέληση να πας στην μπάλα και να παλέψεις».